EgyébFrissHírek

Elhunyt Benkő László (emlékműsor CS 20h)

Szomorúan értesültünk róla, hogy hosszú betegség után ma elhunyt Benkő László (1943 – 2020), az Omega zenekar tagja, Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas zenész, billentyűs, zeneszerző.

A csütörtök esti Rockfan emlékezik meg róla.

A 77 éves legenda halálhírét a zenekar jelentette be a hivatalos Facebook-oldalán.

„Megrendülve tudatjuk, hogy Benkő Laci, az Omega együttes alapítója, hosszas betegség után elhunyt. A magyar rockzene meghatározó alakját rajongók és tisztelők milliói gyászolják itthon és külföldön egyaránt. Hiábavalók a szavak, fájó a csend, döbbenten idézzük fel életművét, zenéjét, szeretetteljes mosolyát. Benkő Laci örökre velünk marad.

A temetéséről később intézkednek, de a járványhelyzetre való tekintettel a temetésen mindössze 20 fő lehet jelen. Ezért családja kívánságát tolmácsolva azt kérjük, hogy a háza előtti, tiszteletére ültetett emlékfánál helyezzük el virágainkat, mécseseinket.”

Vélemény, hozzászólás?